Vinceria Lineum RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vinceria Lineum RPG

Harry Potter'ın büyüleyici dünyasına yeni bir pencere, yeni bir soluk!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Euphie The Orvla

5 posters
YazarMesaj
T. Euphemia Orvla
Hogwarts | Bitki Bilim Profesörü
T. Euphemia Orvla

Euphie The Orvla Empty
MesajKonu: Euphie The Orvla   Euphie The Orvla EmptyC.tesi Haz. 11, 2011 4:44 pm

Lejant açmadan önce ilan atayım o zaman diye düşündüm. Yoksa ben daha üçbinsekiyüzelli saat o lejant üstünde düşüneceğim. Neyse çok uzun bir giriş yapmadan konuya geçersek;

Aile Kurgusu:

Aslen Hollandalı olan Orvla' lar, geçimlerini geçmiş nesillerden kalma antika eşyalarını satarak ya da toplayarak yapan, büyük, büyücü bir ailedir. Büyücü olmalarına rağmen büyü ile pek uğraşan bir aile değil. Babasının nesline kadar Hollanda' da yaşamını sürdürmüş olan aile, babasının ileri görüşlü olduğunu düşünmesi ve farklı merakları yüzünden İngiltere' ye taşınmışlardır. Küçüklüğünden beri İngiltere' de olan aile çocuklarının hepsi Hogwarts' ta eğitim görmüş hatta Euphie' nin ablaları savaştan bile nasibini almışlardır. Büyülü dosyalarda bir avukat olan annesi çoğu boş zamanında babasına hobisinde/mesleğinde yardım etmektedir. Neredeyse aile geleneği olmuş olan meslek sayesinde gerçekten zengin olan ailenin evlerindeki bir kaç büyücü hizmetli de cabası. Fakat bunca sene boyunca hiç bir zaman bununla övünmemişlerdir, daha çok antikalar hakkındaki bilgisi ile övünmeyi tercih etmiştir aile bireyleri.
Euphemia' nın ailedeki yerine gelince. Euphie, ailenin 3. çocuğu ve aynı zamanda 3. kızı. İkiz olan ablaları ile neredeyse hiç anlaşamayan 27 yaşında genç bir bayan artık. O, ailesinin nazikliğine ve davranışlarına biraz ters kalmış biri, onun için zenginlik ve etik değerlerdense ilginç kitaplar, bitkiler ve yaratıklar daha ilgi çekici ve daha önemli. Bu nedenle ablalarının aksine ailesinden sık sık azar işiten kız bir de ablalarının onun üstünde bu baskının altında kalınca doğal olarak onlarla iyi anlaşamıyor. Bir de dördüncü ve son çocuğu var ailenin, aynı zamanda büyük ailenin tek erkek çocuğu. Eh, erkek çocukları hareketlidir, bu çocukta hareketliydi zamanında fakat her zaman dengeli bir çocuk olmuştu. Neredeyse erkek kardeşinden fazla azar işiten Euphie, dengeli erkek kardeşiile ablalarına nazaran daha iyi anlaşmakta zira onlar gibi antika ya da para takıntılı bir çocuk hiç bir zaman değildi.

Karakter Kurgusu:

Aile kurgusunda da değinildiği gibi Hogwarts' ta öğrenimini görmüş genç kadın meslek olarak aile mesleğini seçmek yerine Bitkibilim ile uğraşmayı tercih etmişti. Altın rengi içinde boğulmaktansa doğanın içinde yüzmek daha rahatlatıcı ve mutluluk verici olmuştu her zaman onun için. Gryffindor mezunu kadın belki dönemini en yüksek notu ile bitirememişti, çünkü onun için kitaplar daha çok güzel bitkilerin ve ağaçların kokusunu almak için vardı, fakat Bitkibilimden döneminin en yüksek notunu aldığı bir gerçekti. Fakat hiç bir zaman bununla da ilgilenmemişti, tek istediği yeşillikti, notlar değil.
Hogwarts yıllarından sonra hemen okuluna geri dönüp işe başlayamayan kadın ilk önce annesinin yanında bir süre çalışmış bu sırada yeşilliğine uzak kalmış belki biraz daha başına gelmişti aklı. Fakat bir kaç yıl içinde inatla bir büyülü botanik bahçesinde çalışması ardından da Hogwarts' a gelmesiyle tekrar yeşilliğine kavuşmuştu. Fakat artık aklı başında bir doğa severdi bu yüzden gözü sadece doğayı görmüyordu artık o sihirli doğayı öğretiyordu da.

Kişilik:

Euphemia, sakin ve sabırlı bir kadın olmuştur her zaman. Bazıları görünüşü yüzünden onu yavaş, soğuk, iğneliyici bir kadın sandıkları doğrudur fakat her şeyi dozunda yapmasını bilen biri olduğundan düşünüldüğünden daha farklıdır. Anlayışlıdır ve sanılanın aksine daha sıcakkanlı bir insandır. Sakin ve sabırlı olmasına rağmen hiç bir zaman da yavaş olmamıştır. Aksine bazı işlerini erkenden hızlıca bitirmeyi her zaman tercih etmiştir. Sıcakkanlı olması yeri geldiğinde iğneleyici olduğu gerçeğini hiç bir zaman değiştirememiştir. Gülümseyerek kalbinizi kırabilir fakat genellikle sizin için iyi olanı düşünmüştür, sözlerini ona göre seçmiştir. Ablalarının baskısı yüzünden kurnazdır ve kıvrak bir zekaya sahiptir, belki küçükken boş zamanlarında onlardan kaçmak için kullandığı yoldu en yakın sakin yere, ormana kaçmak fakat bu yine de düşünce sistemini değiştirmemiştir. Kötü yanlarından biri gerçekten çok değer verdiği arkadaşları açısından inanılmaz kıskanç, düşmanlarına karşı da fazla alevli davranmasıdır. Garip doğası yüzünden düşman ve arkadaş sayısı genellikle dengeli kalmıştır, zira olması gerekenin de bu olduğunu düşünür.

Gelelim İlanlara:

Aile için;
Aile için istediğim kişiler, yukarıdaki kurguyu baz almak zorundadırlar fakat, istekleri doğrultusunda küçük değişiklikler yapılabilir. Her türlü karaktere açığım.

İkiz ablalar: Dediğim gibi, iyi anlaşamadığım ve genellikle ailesinin yanında olan iki ablalar. İstekleriniz doğrultusunda yaşları falan ayarlayabiliriz korkmadan direk gelin hehe. Bu arada abla olmak için illa bir ikiz bulmanıza gerek yok, tek kişi gelseniz de olur, diğerini zamanla bulur, o zamana kadar da bir NPC ile hallederiz.

Erkek kardeş: Ablalarımın aksine iyi anlaşabildiğim, belki biraz kıskandığım bir erkek kardeş. Ablalar için söylenenler geçerlidir. Öğrenci olarak bile gelebilirsiniz, yine de öğrenci olarak geliyorsanız en az 6. sınıf olmanızı tercih ederim.

Arkadaş / Düşmanlar ve diğerleri için;
Özellikle belirtemediğim sürece bay/bayan farketmez. Küçük değişiklikler yine yapılabilir. Aynı şekilde, tarafta farketmez. Bu gibi konularda açık bir insan Euphie.
Anastasia Lorién Véalidus

Yakın arkadaş: Euphie' nin aşırı sakinliğine tahammül edebilen, belki yer yer onu iğneleyen biri. Fakat gayet iyi olacaklarından iğnelemeler yine gülüştükleri şeyler olacaklar. Birbirlerini desteyecekler ve sırdaş olacaklar aynı zamanda. Belki bir şeyler bile karıştırabilirler.
G. Lúthien Quellina

Eski düşman: Aile dostunun birinin kızı/oğlu aynı zamanda, benim yaşıma yakın bir yaş olan biri. Bana tahammül edemeyen gördüğü her yerde üstüme giden insan. Ablalarımla yakın arkadaş olabilir, hatta sık sık bir türlü ablalarım gibi olamadığımı da belirtebilir.

İçki arkadaşı: Sıkıldığı ve bunaldığı zamanlarda yanında bulunan bir kaç kişi. Genellikle birlikte bir şeyler içmeye gittiği insanlar.
Mirabelle LaPiere
Aearion Maeron Athradien

Önerileri ile hayatta kaldığım: Benden daha büyük bir kişi. Çok yakın bir ilişki içerisinde olmamamıza rağmen çaresiz kaldığım durumlarda bulacağım ve içimi dökeceğim bir insan olacak.

Müstakbel Asistan: Bir adet öğrenci. Bana ders dışı zamanlarda serada yardımcı olacak bitkibilimi seven bir öğrenci. Aramızda diğer öğrencilere nazaran daha yakın bir ilişki olabilir, seviyeli bir tane. Fakat yine de beni ablası gibi görebilir, onu geri çevirmem.
Delmira Etta Heloise

Neredeyse Sevgili: Etrafta bir sürü zıt ve garip ilişki görmekten sıkılan bir insan olarak, kişilikleri benzer bir eleman arıyorum. Bazıları onlara çok yakıştıklarını falan söyleyecek, birlikte olup olmadıklarını soracak belki ama Euphie sadece kızarıp gülümseyecek falan. Seviyeli ve sevimli bir ilişki işte.

Ve tabii ki istediğiniz daha farklı kurgular.

En son T. Euphemia Orvla tarafından Paz Haz. 12, 2011 4:27 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 7 kere değiştirildi
Aearion Maeron Athradien
Seherbaz
Seherbaz
Aearion Maeron Athradien

Mini Lejant
Savaş Tarafı: Aydınlık
RP Yaşı: 24
RP Partneri: Glorfindel Lúthien Quellina ♥

Euphie The Orvla Empty
MesajKonu: Geri: Euphie The Orvla   Euphie The Orvla EmptyC.tesi Haz. 11, 2011 6:24 pm

Koy beni en uygun bulduğun yere Very Happy En en en uygun ama sadfasga xD
T. Euphemia Orvla
T. Euphemia Orvla

Euphie The Orvla Empty
MesajKonu: Geri: Euphie The Orvla   Euphie The Orvla EmptyC.tesi Haz. 11, 2011 6:28 pm

Yine mi sen diyormuşum asdf Very Happy Kızım her yerden fışkırma potansiyelin var bakıyorum xD Karakterin nasıl onu söyle bari, ona göre bir şeyler yazalım seninle Very Happy

PS: Gel anam bütün karakterlerine yazayım <3 Very Happy

En son T. Euphemia Orvla tarafından C.tesi Haz. 11, 2011 6:30 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Mirabella LaPiere
Fransa Bakan Müşaviri
Fransa Bakan Müşaviri
Mirabella LaPiere

Mini Lejant
Savaş Tarafı: Çıkarları.
RP Partneri:

Euphie The Orvla Empty
MesajKonu: Geri: Euphie The Orvla   Euphie The Orvla EmptyC.tesi Haz. 11, 2011 6:28 pm

İçki arkadaşı?
T. Euphemia Orvla
T. Euphemia Orvla

Euphie The Orvla Empty
MesajKonu: Geri: Euphie The Orvla   Euphie The Orvla EmptyC.tesi Haz. 11, 2011 6:37 pm

Mirabella LaPiere demiş ki:
İçki arkadaşı?

Ekledim şimdilik. Biraz daha ayrıntılı bir şeyler için lejantı hallederken tekrar konuşuruz ^^

Ilgın düşündüm de, seni de şimdilik içki arkdaşına ekliyorum o zaman farklı bir fikirle gelirsen konuşuruz. :3
Delmira Etta Heloise
Ravenclaw &. 5. Sınıf
Ravenclaw &. 5. Sınıf
Delmira Etta Heloise

Mini Lejant
Savaş Tarafı: Aydınlık.
RP Yaşı:
RP Partneri:

Euphie The Orvla Empty
MesajKonu: Geri: Euphie The Orvla   Euphie The Orvla EmptyC.tesi Haz. 11, 2011 6:51 pm

Müstakbel Asistana talibim. ^^
http://erojan.tumblr.com/
T. Euphemia Orvla
T. Euphemia Orvla

Euphie The Orvla Empty
MesajKonu: Geri: Euphie The Orvla   Euphie The Orvla EmptyC.tesi Haz. 11, 2011 6:56 pm

Delmira Etta Heloise demiş ki:
Müstakbel Asistana talibim. ^^

Madem öyle, o zaman alındınız hamfendi ^^ (evet "hamfendi", daha şirin duruyor asdf)
Aearion Maeron Athradien
Seherbaz
Seherbaz
Aearion Maeron Athradien

Mini Lejant

Euphie The Orvla Empty
MesajKonu: Geri: Euphie The Orvla   Euphie The Orvla EmptyC.tesi Haz. 11, 2011 9:02 pm

Tamam zaten daha pek kurgu oluşturmadım, rütbemi verirse arkadaş sdfasfsagads
İçki arkadaşı uygundur şimdilik, sonra hallederiz Very Happy Anastasia'yı da ekle madem Very Happy
T. Euphemia Orvla
T. Euphemia Orvla

Euphie The Orvla Empty
MesajKonu: Geri: Euphie The Orvla   Euphie The Orvla EmptyC.tesi Haz. 11, 2011 9:12 pm

Aearion Maeron Athradien demiş ki:
Tamam zaten daha pek kurgu oluşturmadım, rütbemi verirse arkadaş sdfasfsagads
İçki arkadaşı uygundur şimdilik, sonra hallederiz Very Happy Anastasia'yı da ekle madem Very Happy

Onu da arkadaşlara ekledim. Aslında Duygu ile konuşursak, ikiniz için ortak ve güzel bir kurgu ayarlayabiliriz ^^
Aearion Maeron Athradien
Seherbaz
Seherbaz
Aearion Maeron Athradien

Mini Lejant

Euphie The Orvla Empty
MesajKonu: Geri: Euphie The Orvla   Euphie The Orvla EmptyC.tesi Haz. 11, 2011 9:23 pm

Tamam söz vermeyeyim ama yarın akşam girersem hallederiz Very Happy
G. Lúthien Quellina
Seherbaz & Yönetici
Seherbaz & Yönetici
G. Lúthien Quellina

Mini Lejant
RP Partneri: Aearion Maeron Athradien ♥

Euphie The Orvla Empty
MesajKonu: Geri: Euphie The Orvla   Euphie The Orvla EmptyPaz Haz. 12, 2011 3:59 pm

Öhm, bana geldi sankim o laf .hıh. Duymamış gibi devam edeyim ben xD Beni de eklerseniz sevinirim Efenim. Yakın arkadaş ve arkadaş fark etmez. Başka bir kurgu da olur. Takıl kafana göre xD
T. Euphemia Orvla
T. Euphemia Orvla

Euphie The Orvla Empty
MesajKonu: Geri: Euphie The Orvla   Euphie The Orvla EmptyPaz Haz. 12, 2011 4:28 pm

G. Lúthien Quellina demiş ki:
Öhm, bana geldi sankim o laf .hıh. Duymamış gibi devam edeyim ben xD Beni de eklerseniz sevinirim Efenim. Yakın arkadaş ve arkadaş fark etmez. Başka bir kurgu da olur. Takıl kafana göre xD

Ehe, yakın arkadaşa ekledim o zaman *-* Sen duymamış gibi yap, ulaşacağız sana hehe.

Euphie The Orvla
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tia Euphemia Orvla